15 maja 2020 r. podpisaliśmy umowę o powierzenie grantu na realizację innowacji społecznej „Otulina Zdrowia”.

Czujemy wdzięczność i radość, że dzięki pozyskanym funduszom stworzymy narzędzia dla osób z niepełnosprawnościami, osób zmagających się z chorobą nowotworową, dla pacjentów.

Celem głównym projektu jest poprawa sytuacji życiowej osób z niepełnosprawnością chorujących na nowotwory poprzez stworzenie narzędzi, które wpłyną na jakość ich życia oraz sposób funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

Co się kryje za naszą innowacją społeczną? Wiele dobra.

Już opowiadamy, jakie działania będą realizowane do 31 stycznia 2021 r.  i co będzie efektem pracy naszego zespołu.

Nasza innowacja społeczna obejmuje 3 kluczowe produkty:

• Ścieżka sposobu realizacji wizyty lekarskiej, w tym określenie ról pacjenta, lekarza, osoby towarzyszącej.
  • Poradnik metodologii rozmów pacjenta z lekarzem wraz z przykładowymi scenariuszami, w oparciu o 4 typy osobowości wg Hipokratesa (choleryk, flegmatyk, sangwinik, melancholik). Z podręcznika prowadzenia rozmów pacjenta z lekarzem wraz z przykładowymi, modelowymi scenariuszami rozmów skorzystają pacjenci, ale także lekarze oraz studenci medycyny.
  • Segregator onkologiczny „szyty na miarę” – jako kompendium wiedzy a zarazem narzędzie ułatwiające porządkowanie, archiwizację, komunikację danych o zdrowiu. Znajdą się w nim niezbędne informacje potrzebne pacjentowi i jego rodzinie w całym procesie diagnostyki, leczenia i wychodzenia z choroby, po rehabilitację, reintegrację.

Projekt obejmuje 2 etapy:

• przygotowania innowacji społecznej (m.in. sprawy formalno-organizacyjne związane z zatrudnieniem i pracą ekspertów/ekspertek, opracowanie merytoryczne produktów),
  • testowania innowacji społecznej (m.in. spotkania z grupą odbiorców i użytkowników, konsultacje i warsztaty; ewaluacja, ocena i rekomendacje w odniesieniu do opracowanych produktów; przygotowanie raportu).

Innowacja społeczna realizowana w ramach Projektu „INKUBATOR INNOWACJI SPOŁECZNYCH WIELKICH JUTRA -DOSTĘPNOŚĆ +”
wdrażanego na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Realizatorem projektu jest DGA.S.A. Poznań